بهترین دِک های کلش رویال

کلش رویال

بهترین دک های کلش رویال

سلام دوستان. اگر کلش رویال بازی می کنید شاید براتون این سوال پیش اومده باشه که بهترین دِک کلش رویال چی هست؟! با کدام دِک می شود گفت که شرایط برابر برد در مقابل همه ی دک ها وجود دارد؟! در این مطلب می خوام به این سوال پاسخ بدم و همچنین یک دک فوق العاده رو بهتون معرفی کنم. با من باشید.

*****آخرین بروز رسانی: ۳۰ مرداد ۹۶ ___ آخرین دک معرفی شده: بندیت+ بتل رم*****

بهترین دک کلش رویال کدام است؟

خب قرار بود به این سوال پاسخ بدم که بهترین دک کلش رویال کدام است؟ پاسخ این است که همچین دکی وجود ندارد. مگه میشه؟ چرا همچین دکی وجود نداره؟! بله میشه، علتش هم مشخصه که در ادامه توضیح می دهم.

ببینید توی کلش رویال حداقل سه نوع قوانین بازی وجود داره. اولیش که همون بازی در آرِنا است. که با هر برد حدود ۳۰ تا به کاپتون اضافه میشه و با هر باخت حدود ۳۰ تا از کاپتون کم میشه. در آرنا با هر لول که king tower تون داشته باشه و کارت هاتون با حداکثر سطحی که آپگریدشون کرده باشید بازی میکنید و زمان اضافی هم در صورت تساوی، یک دقیقه است. نوع دوم چلنج ها هستن که در اون شرایط فرق میکنه. در چلنج ها اگر لول کینگ تاورتون بالاتر از ۹ باشه تا سطح ۹ پایین میاد. کارتهاتون هم به همین صورت، لجندری ها لول ۱ میشن، اپیک ها لول ۴، رِیر ها لول ۷ و کامِن ها لول ۹ و همچنین یک تفاوت دیگه ای که چلنجها با آرنا دارن و خیلی باید بهش توجه کنید اینه که در صورت تساوی، زمان اضافی بازی ۳ دقیقه هست نه یک دقیقه. این نکته ی مهمی هست که در ادامه توضیح میدم چرا. ولی حواستون باشه اگر با لول هایی پایین تر از این هایی که گفتم برید چلنج یا تورنومنت، باید با همون لول پایین تر بازی کنید. مثلا اگر با کینگ تاور ۸ برید چلنج، با همون لول ۸ باید بازی کنید ولی اگر با کینگ تاور ۱۲ برید چلنج، کینگ تاورتون میشه لول ۹ . و البته نوع آخر هم یادم نره، نوع جدیدی هست که به تازگی در آپدیت اخیر خرداد ماه اضافه شد و نوع ۲v2 هستش که خب البته چون تاثیری در کاپ و چیز های دیگه نداره آنچنان، فعلا بهش کاری نداریم.

حالا چرا این همه این ها رو توضیح دادم؟ برای اینکه این شرایط باعث میشه دک ها عملکرد متفاوتی داشته باشن. مثلا ممکنه یک دک سنگین با Golem و Lightening برای بازی توی چلنج ها خوب باشه (چون سه دقیقه زمان اضافی داره و در این سه دقیقه اصطلاحا Double Elixir تایمه که میتونید یک حمله ی سنگین با گُلمتون تدارک ببینید) ولی همین دک برای بازی توی آرنا خوب نباشه چون تا بخواید حمله رو تدارک ببینید رقیبتون یکی از تاور هاتون رو انداخته و بازی تموم میشه.

خب پس اینجوری شد که ممکنه دک های خوبه آرنا با دک های خوبه چلنج فرق کنن. از این به بعد سعی میکنم دک هایی که زیاد بازی میشن بین تاپ پلیر ها و اصطلاحا تِرِند میشن رو بهتون معرفی کنم و یه آنالیزی هم باهم داشته باشیم روشون که مثلا استراتژی های حملشون چیه یا استراتژی ها دفاعشون چیه و بلاه بلاه بلاه 🙂

##############################

هاگ + گوبلین برل

دک عالی برای بازی در چلنج ها:

خب حالا بریم سراغ معرفی دکمون، دکی که میخوام بهتون معرفی کنم تا اونجایی که من میدونم توسط یکی از تاپ پلیر های معروف به اسم Joeycipp معرفی شد و تا اونجایی هم که میدونم (میتونید توی یوتیوب سرچ کنید) ۲۰تا برد پشت سرهم توی گرند چلنج باهاش داشته!! و البته سه تا گرند چلنج هم پشت سرهم باهاش تا انتها رفته که این آمار فوق العادس!!

بهترین دک های کلش رویال

قبل از اینکه بخوایم استراتژی های حمله و دفاع این دک رو بررسی کنیم بزارید یک نگاهی به کارت ها بندازیم. البته این رو بهتون بگم توی دک اصلی که Joeycipp باهاش بازی میکنه بجای princess از electro wizard استفاده میکنه ولی من با هر جفتشون خیلی بازی انجام دادم توی چلنج ها و به نظر من استفاده از پرینسس بهتره. دلایلم هم برای این تغییر اینه که:
۱- با پرینسس راحت تر میتونید حمله هایی که با مینیون هورد یا گابلین گنگ یا بعضی با اسکلت آرمی انجام میشه دفاع کنید.
۲- با پرینسس میتونید مستقیما با تاور های حریف اتک بدید وقتی ازش در نزدیکی پل های وسط آرنا استفاده کنید. این نکته وقتی در اکسترا تایم هستید و دمیج تاور حریف پایین هست خیلی به کارتون میاد.
۳- خب پرینسس باعث میشه که میانگین الکسیر دک نسبت به ewiz یکم پایین تر بیاد که طبیعتا بهتره
۴- پرینسس بعضی باعث میشه که حریفتون مجبور شه کارت هایی که باید ضد گوبلین برلتون استفاده کنه، روی پرینسس استفاده کنه که این باعث میشه بهتر بتونید با گوبلین برلتون حمله کنید. مثلا اگر حریفتون لاگ یا arrow داشته باشه و روی پرینسستون استفاده کنه اونوقت بیشتر میتونید با گوبلین برل به تاور های حریف دمیج بدید.

دک کلش رویال با hog و goblin barrel

عکس که در بالا میبینید دوتا بازی آخر من هستش که باهاش تو برد یازدهم و دوزادهم چلنج رو با همین دک بدست آوردم. هر دوتا بازی کنی هم که در سمت راست می بینید پلیر های حرفه ای بودن که کاپشون رو تا بالای ۵۰۰۰ برده بودن.

استراتژی ها حمله و دفاع:

خب برگردیم به دک اصلی و توضیحاتش. سعی میکنم توضیح واضحات ندم. مشخصه که برای رسیدن به تاور های حریف قاعدتا باید سعی کنید از هاگ یا گابلین برل استفاده کنید و بعضا در حد ۲۰۰ – ۳۰۰ تا دمیج هم میتونید از پویزن، پرینسس یا اگه حریفتون الکسیرش تموم شده باشه از گابلین گنگ استفاده کنید. اما نکاتی که من توی بازی ها زیاد با این دک بهش برخوردم رو بهتون میگم تا بتونید صد در صد استفاده رو از این دک و قابلیتش ها ببرید تا درنهایت بتونید به برد دوازدهم چلنج هاتون برسید.

اگر حریفتون لاگ داشته باشه شاید وقتی تازه شروع به بازی با این دک کرده باشید اذیت بشید و هر بار که از برل تون استفاده کنید حریف با لاگ جواب بده و شما بعدش هم نا امید بشیدو بگید این چه دک مسخره ایه! ولی چند تا راهکار برای این مشکل هست. یکی اینکه سعی کنید با استفاده از کارت های دیگتون، مثل پرینسس، اسکلت آرمی و گابلین گنگ کاری کنید که حریفتون وقتی شما از برل استفاده میکنید، لاگ رو در بین چهارتا کارتش نداشته باشه! مثلا مجبور بشه لاگش رو برای کشتن پرینسس یا گنگ شما استفاده کنه و دیگه لاگ رو توی دستش نداشته باشه تا برای برل استفاده کنه.
راهکار دیگه ای که وجود داره اینه که همیشه گابلین برلتون رو یک جا استفاده نکنید! یعنی همیشه دقیقا نفرستیدش وسط تاور حریف که سه تا گابلینتون پخش بشه به سه طرف. مثلا گاهی اوقات بندازید دوتا خونه پشت تاور حریف یا یه خونه جلوی تاور حریف یا بندازید بغلترین جای صفحه نزدیک تاور حریف (چقدر سخت شد توضیح این یکی 🙂 ) این کار باعث میشه که حریفتون دیگه سریع بدون فکر لاگش رو استفاده نکنه! مجبور میشه پیشبینی کنه که شما برلتون رو کجا انداختید که این خودش حریف با مشکل دچار میکنه و ممکنه چندتا دمیج اضافی به تاور حریف بدید.

اگر حریفتون Arrow داشته باشه یکم با مشکل مواجه میشید چون اسپل اَرو فضای زیادی رو در بر میگیره و راحت میتونه باهاش برل رو نابود کنه. هرچند اگر اینجوری هم باشه شما چیزی رو از دست ندادید! سه تا الکسیر برای گابلین برل استفاده کردید حریفتون هم سه تا الکسیر برای اَرو استفاده کرده پس چیزی عقب نیستید و میتونید با هاگ یا پرینسستون به تاورش دمیج بدید.
ولی راهی که هست برای مقابله با رقیب هایی که arrow توی دکشون دارن اینه که یا سعی کنید مثل لاگ کاری کنید که کارت اَروش با برل شما همزمان نباشه، یا اینکه یک تکنیکی که وجود داره اینه ابتدا برلتون رو بندازید در گوشه ترین جای صفحه پشت تاور حریف، بلافاصه هاگتون رو بندازید نزدیک پل. اینجوری تاور شروع میکنه به هاگ اتک دادن و احتمالا اَروی حریف تنها تونسته یکی از گابلین های برل شما رو بکشه و اینجوری میتونید دمیج بدید به تاور حریف.

دک کلش رویال

وقتی حریفتون اسکلت آرمی یا گابلین گنگ یا مینیون هورد و یا مینیون داشته باشه، میتونید اینجوری اتک بدید که بعد از فرستادن هاگ، از Poison زیر تاور حریف استفاده کنید. اینجوری هم به تاور حریف دمیج داید هم با پوزنتون به کارت هایی که حریف استفاده کرده تا هاگ شما رو دفاع کنه دمیج داید که باعث میشه از ضد حمله ی حریف هم با همین کارت ها جلوگیری کنید.

یکی دیگه از خوبی های این دک اینه که خیلی خوب میتونه مقابل دک های Golem و Lava که این روز ها خیلی محبوب هستن و تقریبا از هر رنجی پلیر ها ازشون استفاده میکنن، جواب میده. تقریبا این دو نوع دک حالا با جزئیات متفاوت توسط طیف وسیعی از پلیر ها از کاپ ۳۰۰۰ گرفته تا ۶۰۰۰ استفاده میشه و خیلی محبوب هستن، چه در چلنج ها چه در آرنا. چون شما توی دکتون اینفرنو تاور دارید راحت میتویند حملات این دو نوع دک رو جواب بدید. ولی نکته ای که هست اینه که کسایی که با این دک ها بازی میکنن هدفشون اینه که تا اونجایی که میتونن توی دو دقیقه ی اول دفاع کنن و زمانی که بازی وارد مرحله ی Double Elixir شده با یک حمله ی سنگین که با گُلِم یا لاواشون انجام میدن بازی رو ببرن. انصافا دفاع یک Push سنگین Golem یا Lava اون هم توی Double Elixir سخته مگر اینکه شما اصلا اجازه ندید همچین پوشی شکل بگیره!
قبل از دابل الکسیر تایم راحت میتویند با اینفرنو تاورتونT Golem، LAva یا Royal Giant رو دفاع کنید ولی وقتی وارد مرحلهی دابل شد، چون این کارت ها ۸ تا الکسیر میخوان، شما باید سعی کنید با حملات سریعی که با هاگ، گابلین برل و گابلین گنگتون انجام میدید اجازه ندید که حریف فرصت کنه از این کارت های سنگینش استفاده کنه.

کلش رویال

جمع بندی و کلام پایانی

خب در نهایت بهتون بگم که این دک ریزه کاری ها زیادی داره و باید یکم باهاش بازی کنید دستتون میاد چجوری باید از کارت های این دک استفاده کنید. ولی توجه کنید قبل از اینکه ۱۰ تا یا ۱۰۰ تا جم استفاده کنید، ابتدا سعی کنید توی بازی های دوستانه با هم کِلَنی هاتون و یا تورنومنمت های معمولی این دک رو تمرین کنید، بعد برید کلاسیک چلنج تا حسابی مهرات پیدا کنید توی این دک و در نهایت برید با قوی ترین رقیب های ممکنه توی Grand Challenge ها بازی کنید و با شکست دادنشون حسابی با خودتون حال کنید. 🙂

امیدوارم از این مطلب استفاده کرده باشید و بتونید حسابی باهاش توی چلنج ها بترکونید. البته این رو هم بگم این دک برای آرنا هم خوبه، اگر کارت های این دک رو آپ کردید یا با آپ کردن کارت های این دک مشکل ندارید، منظورم از نظر گُلد داخل بازیه، میتونید ازش توی ارنا هم استفاده کنید و کاپتون رو بالا بکشید.
در ادامه ی راه سعی میکنم دک هایی که هی Trend میشن رو بهتون معرفی کنم و مثل این دک بررسیشون کنیم. مثل همین دوتا دک Golem و لاوا رو که در بالا بهتون گفتم رو به زودی در نوشته هایی کامل معرفیشون میکنم.

##############################

بندیت + بتل رم

سلام دوستان؛ در ادامه ی مقاله مربوط به کلش رویال، امروز قصد دارم یک دک فوق العاده باحال و پرقدرت رو بهتون معرفی کنم که توی متای حاضر، حسابی می توانید باهاش از طریق چلنج ها کارت بدست بیارید.

متا چی هست؟

اول از همه یک توضیح بدم که متا چی هست، برای اون دسته از دوستانی که شاید ندونند بعد بریم سراغ دکِ امروز. ببینید بازی کلش رویال یک بازی بسیار بسیار پر مخاطب هستش و میلیون ها پلیر در سراسر دنیا داره. این مدل بازی ها برخلاف بازی های آرکید، مرتبا بروز رسانی می شوند تا بازی متعادل بشه و قدرت نیرو ها تعدیل بشه. بازی های آرکید به بازی هایی میگن که باید رکورد بزنید و بی انتها هستند، مثل فلاپی برد که یک زمانی خیلی معروف شد.

به فاصله ی هر آپدیت که در اون کارت های بازی کلش رویال آپدیت و یا بهتره بگیم تعدیل می شوند، متا گفته میشه. مثلا در متای اخیر، کارت های bandit و inferno dragon باف شدند (قوی تر شدن) یا مثلا در متای قبل کارت night witch نِرف شد (ضعییف تر شد).

دک کلش رویال: بندیت + بتل رم

بهترین دک کلش رویال

اگر دک قبلی رو که در ابتدای مقاله بهتون معرفی کردم رو خوانده باشید، در اونجا انواع دک ها رو توضیح دادم. دکی که در اینجا می بینید، یک نوع جدیدی از دک هاست که به تازگی و درمتای اخیر خیلی محبوب شده و مورد استفاده قرار میگیرد که معروف هستند به bridge spam decks. این نوع دک ها همونجور که از اسمشون پیداست، تعداد زیادی کارت رو از وسط آرنا و دقیقا جایی که پل های آرنا قرار دارند استفاده می کنند. مخصوصا در زمان double elixir.

من خودم به شخصه خیلی از بازی با این سبک از دک ها لذت می برم. علتش هم این است که این دک ها میانگین الکسیر پایینی دارند و این یعنی این که نیاز هست شما تند تند با دست هاتون کارت ها رو وسط آرنا رها کنید و خلاصه ترش یعنی اینکه نیاز هست سرعت دست بالایی داشته باشید به خاطر همین حس اکشنِ بازی یکم بیشتر می شه و حسابی لذت بخش! حقیقتش من دک های سنگین با golem یا pekka یا lava رو خیلی حوصله سر بر و کسل کننده میبینم.

خب احتمالا اگر هنوز خیلی لول آپ نشده باشید توی بازی و این دک رو ببینید همون اولش بیخیال بشید و بگید این که ۴ تا لجندری داره و من هیچ کدومش رو ندارم! خبر بد اینه که اگر واقعا هیچ کدوم از لجندری های این دک رو ندارید پس متاسفانه راهی نیست و باید بازی کردن با این دک رو تا کارت هاش رو بدست بیارید فراموش کنید. اما اگر فقط کارت بندیت رو داشته باشید، برای بقیه ی کارت های لجندری، جایگزین های خوبی وجود داره که بعضی حتی دک رو قوی تر هم میکنه.

جایگزین نایتویچ:

اگر کارت نایت ویچ رو ندارید، الکترو ویزارد بهترین جایگزین هست براش. حتی من با اینکه نایت ویچ رو دارم ولی خودم با الکترو ویزارد این دک رو بازی میکنم اون هم بخاطر قابلیت زپ یا دقیقتر reset ایی هست که الکترو ویزارد داره و مقابل دک هایی که اسپارکی، مینیون هورد و اینفرنو دراگون دارند، خیلی بهتر از نایت ویچ جواب میده. اگر نه نایت ویچ دارید و نه الکترو ویزارد، می تونید از پرینسس توی این دک استفاده کنید. هرچند یکم solid damage تون کم میشه ولی خب در عوض یکم area damage تو بهتر میشه. اگر هیچکدوم از این سه تا کارت لجندری رو ندارید در نهایت می تونید کارت musketeer رو استفاده کنید.

جایگزین لوگ:

فکر نکنم واضح تر از این وجود داشته باشه! طبیعتا باید از زَپ بجای لوگ استفاده کنید، ولی اگر لوگ ندارید و لول کارت زپ تون هم اونقدر پایین هست که دوست ندارید با هزینه کردن gold لول آپش کنید،به ناچار می تونید از اسکلتون یا گابلین معمولی که به ترتیب اولی یک الکسیر و دومی دو الکسیر میخواهند، استفاده کنید.

جایگزین اینفرنو دراگون:

اگر اینفرنو دراگون ندارید، دوتا آپشن دارید برای جایگزین کردنش. یکی اینکه می تونید هرکدوم از اون کارت هایی که در جایزگزین کردن نایت ویچ بهتون گفتم رو بجاش استفاده کنید، یکی هم اینکه بجاش تاور اضافه کنید به دکتون. هر کدوم از سه تاورِ tombstone، canon و inferno tower جایگزین های خوبی هستن. انتخاب هرکدوم از این جایگزین ها کاملا به صلیقتون واینکه دوست دارید با میانگین الکسیر پایین یا بالا بازی کنید بستگی داره! دکی که دوست دارید رو بسازید تا از بازی لذت ببرید!

جایگزین پویزن و آیس اسپیریت:

پویزن که هیچی! اگر ندارید یا لولش خیلی پایینه و دوست ندارید آپش کنید ، تنها انتخاب موجود فایربال هستش. اما بجای آیس اسپریت دو تا انتخاب دارید. یکی اینکه از اسکلتون استفاده کنید، یکی هم اینکه از گابلین استفاده کنید. من خودم به شخصه استفاده از گابلین رو ترجیه میدم. علتش هم مشخصه چون باعث میشه رقیبتون از لوگ یا زپ استفاده کنه تا گابلین هارو از بین ببره (هرچند که با زپ هم لول هم کشته نمی شوند) و در این صورت بتل رم شما میتونه راحت تر به تاور های حریف برسه.

سایر مدل های این دک؟!

این دک مدل های دیگه ای هم دارد. مدل هایی که از three musketeers + heal و یا three musketeers + elixir collector تشکیل شده و حتی یک مدل هم که نسبتا ضد خیلی خوبی برای همین دک محسوب میشه ، مدلی هست که توش Pekka + dragone هست. من دیگه این دک هارو توضیح نمیدم ولی صرفا عکس هاشون رو براتون میزارم تا با توجه به صلیقه تون هرکدوم رو طالب بودید انتخاب کنید و بازی کنید.

 

در نهایت خدممتون عرض کنم که من با این دک ۷ تا کلاسیک چلنج رو پشت سر هم کامل کردم و از اونجا که خب برای کسایی که پول زیادی خرج نمی کنند برای این بازی بدست اوردن جم واقعا غنیمته! فقط یک بار باهاش گرند چلنج بازی کردم و ۱۱ تا برد بدست آوردم. متاسفانه حریف اخری خیلی خیلی چغر بود نگذاشت گرند چلنج رو کامل کنم . امید وارم این مطلب براتون مفید بوده باشه و حسابی از بازی کردن با این دک لذت ببرید و کلی کارت از چلنج ها بدست بیارید.

منتظر پست های بعدی من و نکته ها و دک های بازی کلش رویال باشید.دک کلش رویال

 

(((((این مطلب مرتبا بروز رسانی می شود و دک های جدید افزوده خواهند شد)))))

درباره نویسنده

بهروز خاتمی

فارغ التحصیل کارشناسی عمران، عاشق موسیقی، وب، گیم و تکنولوژی . دلم می خواد یه روزی با بودایی ها زندگی کنم. آی دی تلگرام و اینستاگرام: Behrouzkhatami@ آی دی توییتر: BehrouzKTM@ ایمیل: behrouzkhatami@yahoo

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*