قابلیت های جدید در ویندوز ۱۰ موبایل

ویندوز ۱۰ موبایل پر از آپشن های جدید و جذاب است که ما چند مورد از آن ها را برای شما ذکر می کنیم.

۱سلام کردن به ویندوز

یکی از قابلیت های جدید ویندوز ۱۰ در موبایل این است که شما نیازی به وارد کردن پسوورد ندارید زیرا ویندوز ۱۰ قادر به شناسایی چشمان شما است. برای فعال کردن این آپشن می توانید از Settings > Accounts > Sign-in options اقدام کنید.

Windows Hello mobile sign-in screen

۲چشم نوازی

شما می توانید تصویر مورد علاقه ی ود را در صفحه ی نمایش ابتدایی قرار دهید و آن را با رنگ های متنوع و کاشی ها و وضوح آن ها سرهم بندی کنید و سپس تغییرات را از setting->app ببینید.

 

Changing colors in the Personalization setting

۳کار با گوشی توسط Continuum

Continuum به شما این امکان را می دهد که یک صفحه ی نمایش جدید مانند تلویزیون و مانیتور به موبایل خود اضافه کنید. می توانید ماوس و کیبورد را متصل کنید و همانند کامپیوتر شخصی از موبایل خود استفاده کنید. بنابراین هر عملی که روی کامپیوتر قابل انجام است, بر روی تبلت و یا موبایل هم می توان انجام داد.

Image of Office running on a PC and a phone.

۴وب گردی توسط Microsoft Edge

Microsoft Edge یکی از مرورگرهای قدرتمند ویندوز ۱۰ موبایل می باشد که به شما این امکان را می دهد که بتوانید به سرعت بیشتری وب گردی کنید , مقالات موردعلاقه ی خود را ذخیره کنید و یا به لیست خواندنی های خود اضافه نمایید.

 

GIF of reading view

 

Cortana5

Cortana دستیار دیجیتالی شخصی در موبایل شما و یا کامپیوتر شخصیتان است. شما می توانید Cortana را از منوی استارت انتخاب کنید و از او بپرسید که چه کاری می تواند برایتان انجام دهد.

Screenshots of Cortana

۶با سرعت برق و باد تایپ کنید

با کیبورد خود صحبت کنید و آن را به اطراف جابه جا کنید. یک ایمیل را با سوایپ ارسال کنید و به وسیله ی کنترلر مکان نما به اطراف آن حرکت کنید.

 

Switching skin tones on the new emoji

 

۷گرفتن اپلیکیشن و موزیک و …

Store همانند یک فروشگاه برای تمامی موزیک ها و فیلم ها و اپلیکیشن های ویندوزی است. شما می توانید قبل از خرید, یک نمونه رایگان آن را امتحان کنید و یا از نسخه های کاملا رایگان استفاده کنید.

 

Store home page

۹در قسمت Action Center عملیات بیشتری انجام دهید

Action center مرکز فرمان دهی سیستم شما است و قادر است تمام موارد مورد نیاز شما را در یک لحظه برایتان فراهم کند.

Open action center

 

منبع: مایکروسافت

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*