۱۰ آپشن جدید در آپدیت WhatsApp

با روی کار آمدن تلگرام و  امکانات بیشتر آن, رفته رفته کاربران واتساپی به سمت تلگرام مهاجرت کردند. در این پست قصد داریم شما را با ۱۰ آپشن جدید و جذاب واتساپ در نسخه ی بتا آشنا کنیم.

۱ رابط جدید برای پیام های دریافتی از افراد ناشناخته

در نسخه ی جدید واتساپ, وقتی پیامی از یک فرد ناشناخته دریافت می کنید, رابط کابری کمی تغییر کرده است. آپشن های اضافه شوده به این رابط کاربری عبارتند از:report spam, block, و  add to contact . این ویژگی به خودی خود, آپشن جدیدی نیست و صرفا ظاهر آن تغییر کرده است.

androidpit whatsapp new interface unknown numbers

۲دریافت نوتیفیکیشن ثابت برای وب کلاینت

یک نوتیفیکیشن ثابت به محض فعال شدن وب کلاینت, ظاهر می شود. برای مثال اگر شما وب کلاینت خود را به اشتباه باز گذاشته اید یا کسی آن را وقتی که شما نیستید, باز کرده باشد, نوتیفیکیشن آن در بالای صفحه نمایش داده می شود و هیچ راهی برای غیر فعال کردن این نوتیفیکیشن به جز غیرفعال کردن تمامی نوتیفیکیشن های واتساپ, وجود ندارد.androidpit whatsapp beta web client notification

۳تماس ویدئویی در نسخه ی بتای واتساپ

واتساپ به تازگی در نسخه ی بتای خود قابلیت تماس تصویری را اضافه کرده است. این امکان برای مدت کوتاهی در Play Store وجود داشت و بعضی کاربران که واتساپ ورژن ۲٫۱۶٫۸۰ را داشتند می توانستند این آپشن را ببینند, اما قادر به استفاده از آن نبودند. اما این ویژگی در حال پیاده سازی است.

androidpit whatsApp video calling large3

۴فرمت نوشتاری قدرتمند

کاربران واتساپی در نسخه ی بتا قادر هستند از کاراکتر های ویژه ی زیر جهت تغییر فرمت نوشتاری استفاده کنند: ~bold* , _italics_ , ~strikethrough*

Androidpit Whatsapp new feature 0096

۵استفاده از گوگل در ارسال پیام های واتساپ

شما می توانید از کامند صوتی گوگل برای ارسال پیام های واتساپی به مخاطبین خود استفاده کنید. اگر شما با سیستم کامند صوتی گوگل آشنایی ندارید می توانید از لینک Google Now voice commands, اقدام کنید.androidpit google now voice commands 2

۶افزودن نوتیفیکیشن کاستوم به مخاطبین واتساپ

با یاز کردن صفحه ی مربوط به مخاطب مورد نظر می توانید یک نوتیفیکیشن خاص برای او تنظیم کنید.

androidpit whatsapp chats calls notifications

۷علامت گذاری پیام های واتساپ به عنوان خوانده شده یا خوانده نشده

شما می توانید مکالمات بین خود و مخاطبین خود را به عنوان خوانده شده یا خوانده نشده علامت گذاری کنید. با علامت گذاری به عنوان خوانده نشده, هیچ وقت فراموش نخواهید کرد که برای خواندن آن مجددا مراجعه کنید.

whats app mark as unread

۸امکان ستاره دار کردن پیام جهت مراجعه ی مجدد

نسخه ی بتا این قابلیت را افزوده است که بتوان پیام ها را ستاره دار کرد. جهت استفاده از این آپشن شما لازم است WhatsApp beta APK را دانلود کنید و آن را در موبایل خود لود کنید.

نسخه ی بتا هم چنین دارای قابلیت پشتیبانی از داکیومنت ها مانند  PDF نیز است.

whatsapp starred updates

۹امکان کپی لینک, به اشتراک گذاری داکیومنت, پاک کردن گفتگوها

در نسخه های قبلی, برای کپی کردن یک لینک, لازم بود تا کل پیام کپی شود. در واقع امکانی برای کپی لینک به تنهایی وجود نداشت.در نسخه ی جدید شما قادرید لینک موردنظر را به تنهایی کپی کنید.

جهت به اشتراک گذاری فایل ها, می توانید با فشار دادن paperclip و سپس در قسمت Document فایل مورد نظرتان را انتخاب کنید.

در نسخه ی جدید واتساپ این آپشن برای شما فراهم شده است تا بتوانبد چندین گفتگوی گذشته را به طور کامل حذف کنید.

androidpit whatsapp clear chat documents

۱۰تغییر تنظیمات صفحه ی نمایش

تنظیمات منو در ورژن جدید کمی تغییر یافته است. علاوه بر زیباتر شدن آن, یک سری تغییرات حسی نیز در آن ایجاد شده است. برای مثال Account به بالای لیست منتقل شده است یا تصویر پروفایل به جای قالب مربعی , در قالب دایره ای نمایش داده می شود.

whats app new settings menu

منبع: اندرویدپیت

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*