۱۷ اکشن صوتی در اندروید برای تبدیل آن به دستیار صوتی خود

اندروید

اندروید فقط شامل google now نیست بلکه دارای اکشن های صوتی نیز می باشد. اکشن های صوتی قدرتمندترین اکشن ها برای عملیات مربوط به جستجو, یادداشت برداری, تنظیمات هشدار و … است.

سیستم تشخیص صدای گوگل, یک سیستم بسیار خوب است اما ضعف هایی نیز دارد.

۱انجام اقدامات صوتی:

برای شروع عملیات صوتی, می توانید بر روی آیکن میکروفون در ویجت سرچ گوگل در بالای صفحه ضربه بزنید.

موبایل یا تبلت شما شروع به گوش دادن صدای شما می کند و اکنون شما می توانید اقدامات صوتی خود را انجام دهید.

android-access-voice-actions

 

۲انجام جستجو در گوگل:

پایه ای ترین و واضح ترین اقدام صوتی جستجو در گوگل است.اگر چیزی بگویید که گوگل نمی شناسد, برای آن مورد جستجو می کند. این ویژگی با گراف جدید دانش گوگل نیز کار می کند. اگر شما عبارتی همانند “چند نفر بر روی کره ی زمین زندگی می کنند؟” بپرسید, گوگل پاسخ را به شما نشان می دهد و پاسخ صوتی خود را نیز دریافت خواهید کرد. هر چه گراف دانش گوگل بهبود بیابد, این ویژگی قدرتمندتر می شود.

android-voice-search

۳باز کردن اپلیکیشن:

شما با گفتن عبارت “Open [app]” می توانید برای باز کردن اپلیکیشن مورد نظر خود اقدام کنید. برای مثال با گفتن “Open Gmail” اپلیکیشن جیمیل شما باز خواهد شد.

android-voice-open-app

۴تنظیم هشدار:

برای تنظیم سریع زمان هشدار شما می توانید از عبارت “Set alarm for [time]” استفاده کنید. برای مثال می توانید بگویید “Set alarm for 20 minutes from now” یا “Set alarm for 7 a.m”.

شما همچنین می توانید لیبل یا برچسب نیز اضافه کنید. برای مثال می توانید بگویید “Set alarm for 30 minutes from now, label, laundry is done”.

android-set-alarm-with-voice۵ساخت یادداشت:

جهت یادداشت برداری از موضوعی برای خودتان, می توانید با گفتن عبارت “note to self”  اقدام کنید و پیغام خود را به صورت گفتاری بگویید.

در این صورت یادداشت هم به صورت صوتی و هم نوشتاری ضبط می شود و به جیمیل شما هم ارسال می گردد. با اینکار اگر سیستم رونویسی خیلی خوب نباشد, شما می توانید از audio آن استفاده کنید.

note-to-self-in-gmail۶ایجاد وقایع تقویم:

شما می توانید به راحتی برای تقویم خود وقایع را با صحبت کردن با آن ایجاد کنید. برای مثال می توانید به آن بگویید “Create a calendar event: Business Lunch in New York, Friday at noon”.

android-voice-create-calendar-event۷ارسال ایمیل:

اکشن های صوتی می تواند برای ارسال ایمیل هم استفاده شود.برای مثال می توانید بگویید “Send email to Bob Smith, subject, Our meeting, message, I’ll be right there”.

android-send-email-with-voice

۸ارسال پیامک متنی:

اکشن های صوتی می توانند به طریق مشابه جهت ارسال ایمیل, برای ارسال پیامک متنی نیز استفاده شوند. برای مثال می توانید بگویید “Send SMS to Bob Smith, message, I’m on my way”.

android-send-sms-with-voice

۹برقراری تماس تلفنی:

جهت برقراری تماس کافیست واژه ی “Call” را بگویید و سپس نام مخاطب موردنظرتان و یا شماره را ذکر کنید.

android-call-a-phone-numer

۱۰اسکن بارکد:

شما دیگر نیازی به اسکنر جدا برای اسکن بارکد بر روی موبایل خود ندارید. هر زمان که خواستید بارکد و یا QR code را اسکن کنید کافیست بگویید “Scan a barcode” آن گاه گوگل به شما یه اسکنر برای بارکد خواهد داد.

android-scan-a-barcode[3]

۱۱تشخیص آهنگ:

شما دیگر نیازی به اپلیکیشن هایی مانند Shazam برای تشخیص آهنگ ندارید. هر زمان که خواستید آهنگ خاصی را تشخیص دهید کافیست بپرسید “What’s this song?” آن گاه گوگل به شما ویجت تشخیص آهنگ را می دهد که از میکروفون دستگاه شما برای تشخیص آهنگی که در حال پخش هست , می دهد.

android-what's-this-song

۱۲گوش کردن به موسیقی:

شما می توانید به طور واقعی و به راحتی به موسیقی گوش کنید.کافیست بگویید “listen to” و سپس نام موسیقی موردنظرتان و یا خواننده و آلبوم را ذکر کنید.

android-voice-listen-to

۱۳باز کردن وبسایت:

شما می توانید با گفتن عبارت “Go to [website address]” وب سایت مورد نظرتان را باز کنید. برای مثال با گفتن عبارت “Go to How-To Geek dot com” شما به وب سایت مربوطه خواهید رفت.

 

android-voice-go-to-website[4]

۱۴دیدن نقشه:

برای دیدن نقشه یک آدرس خاص و یا یک شهر کافیست بگویید “map of [location]”. برای مثال می توانی بگویید  “map of Vancouver” یا “map of 123 fake street, New York” .

android-voice-view-a-map

۱۵یافتن مسیر:

برای یافتن مسیر به یک مکان خاص کافیست بگویید “directions to [location]”.این عبارت گوگل مپ را به همراه مسیر مربوطه به مکان موردنظر شما , به شما نمایش خواهد داد.

 

android-voice-directions

۱۶شروع جهت یابی:

برای دریافت مسیر مرحله به مرحله به مکان مورد نظر از عبارت “navigate to [location]” استفاده کنید. این عبارت اپلیکیشن Google Navigation را برای شما باز می کند.

android-voice-navigate

۱۷پست کردن در Google+:

اگر شما از Google+ استفاده می کنید می توانید از اکشن صوتی برای پست گذاشتن در آن به طور مستقیم استفاده کنید.فقط کافیست بگویید “Post to Google+” و پست مورد نظرتان را در ادامه ذکر کنید.

android-voice-actions-post-to-google-plus

شما در حقیقت می توانید این اکشن های صوتی را با تایپ کردن در باکس مربوط به جستجوی گوگل نیز انجام دهید. برای مثال تایپ کردن عبارت “scan a barcode” در باکس جستجوی گوگل در اندروید و زدن دکمه ی جستجو, اسکنر بارکد برای شما باز خواهد شد.

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*