آموزش زبان بدن | قسمت دوم

افراد معمولا از زبان بدن به عنوان ابزار ارتباطی و بروز احساسات به صورت فیزیکی و غیر گفتاری استفاده می کنند. مثال های متداول از زبان بدن حالت چهره و حرکات چشم هستند که می توانند احساسات شما را به مخاطبتان منتقل کنند. در یکی از پست های قبلی برخی از این حرکات را بیان کردیم. در این پست قصد داریم شما را با یک سری دیگر از معانی زبان بدن آشنا کنیم.

۱نوازش چانه یا ریش

زبان بدن

این مثال از زبان بدن که گاهی به صورت انعکاسی رخ می دهد به معنای تفکر عمیق در مورد یک موضوع و یا تصمیم گیری جدی در مورد مسئله ای است.

۲کشیدن گوش

این حرکت یکی ادیگر از مثال های زبان بدن است که به معنای تصمیم گیری در مورد موضوعی است که در مورد آن مطمئن نیست و نمی تواند تصمیم قطعی بگیرد.

۳تکان دادن سر

زبان بدن

این مثال از زبان بدن که به شکل تکان دادن سر به بالا و پایین است, به معنای موافقت در مورد موضوعی و یا حرف های مخاطب خود است.

۴چیدن پرز لباس

ربان بدن

چیدن پرز لباس به صورت فرضی یا واقعی یکی دیگر از مثال های زبان بدن است که به معنای عدم موافقت با نظر مخاطب می باشد و از طرفی این عمل می تواند نمایانگر این باشد که با انجام کار های بی  ربط, می خواهید عدم توجه به حرف های مخاطب را از خود نشان دهید.

۵وضعیت منجنیق

زبان بدن

این مثال ز زبان بدن  که بیشتر در مردان وجود دارد, نشان دهنده ی حالت ریلکس و راحتی است. هم چنین می تواند نشان دهنده ی احساس امنیت کاذب قبل از کمین نیز باشد.

۶سر را به پایین انداختن

indexاین حال از زبان بدن معمولا به معنای شرمندگی و خجالت زدگی و یا کم رویی و یا فکر کردن به مسئله ای است.

۷صاف ایستادن با شانه های رو به عقب

indexاین حالت از زبان بدن به معنای اعتماد به نفس بالا در مورد کاری می باشد که اغلب با راه رفتن با گام های سریع همراه است.

۸کج کردن بیش از حد سر

images

این حرکت به معنای گوش کردن با علاقه ی زیاد به حرف های مخاطب است.

۹مالیدن چشم

زبان بدن

این حرکت می تواند به این معنا باشد که شما در مورد مسئله ای شک دارید و آن را باور ندارید.

۱۰راه رفتن, دست در جیب, شانه قوز

زبان بدناین حرکت به معنای افسردگی و ناراحتی و ناامیدی است.

منبع: enkivillage.com

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*