آموزش زبان بدن | قسمت اول

افراد معمولا از زبان بدن به عنوان ابزار ارتباطی و بروز احساسات به صورت فیزیکی و غیر گفتاری استفاده می کنند. مثال های متدوال از زبان بدن حالت چهره و حرکات چشم هستند که می توانند احساسات شما را به مخاطبتان منتقل کنند. در این پست قصد داریم شما را با یک سری از معانی زبان بدن آشنا کنیم.

۱دست به سینه بودن

1

این حالت یکی از مثال های زبان بدن است که نشان می دهد شخص حالت دفاعی به خود گرفته است. این حالت هم چنین می تواند نشان دهنده ی مخالفت فرد با پیشنهاد مخاطبش باشد.

۲گاز گرفتن ناخن

گاز گرفتن ناخن نشان دهنده ی عصبی بودن فرد و یا استرس و نا امنی است. بسیاری از افراد این کار را انجام می دهند بدون این که متوجه این باشند که به این جویدن ناخن های خود عادت کرده اند.

۳دست زیر چانه

زبان بدن وقتی دست ها زیر چانه قرار می گیرد به این معناست که فرد چیزی را در ذهن خود گم کرده است و سعی می کند تا آن را به یاد بیاورد. این حالت از زبان بدن هم چنین به معنای تمرکز و تفکر عمیق روی یک موضوع نیز است.

۴ضربه زدن انگشت یا ضربه زنی

این حالت نمایانگر این است که فرد از انتظار زیاد خسته و بی طاقت شده است.

۵لمس کردن بینی

زبان بدن

لمس کردن بینی در حقیقت به معنای عدم اعتقاد و رد و یا دروغ گفتن در مورد چیزی است.

۶مالش سریع دستان به یکدیگر

زبان بدن

این حالت می تواند نشان دهنده ی این باشد که فرد احساس سرما می کند و یا در مورد مسئله ای هیجان دارد و مشتاقانه منتظرش است.

۷قرار دادن نوک انگشتان در مقابل یکدیگر

b2b6e883b52360e56278b8304c432e3f

این حرکت که به شیب تند معروف است برای نشان دادن کنترل و یا قدرت است. این مثال از زبان بدن بیشتر توسط روسا و صاحبان قدرت به کار می رود.

۸باز کردن دست ها رو به بالا

زبان بدن

این حالت نشان دهنده ی صداقت و تسلیم و بی گناهی در مورد موضوعی است. این حرکت را بعضی از افراد در طول عبادت خود در کلیسا از خود نشان می دهند که در آن جا به معنای اطاعت و احترام است.

۹قرار دادن دست ها بر سر

این حرکت ممکن است به معنای خستگی و ناراحتی و یا شرمندگی باشد و زمانی که فرد نخواهد این حس را بر روی صورت خود نشان دهد, از آن استفاده می کند.

۱۰قفل کردن مچ پا در یکدیگر

زبان بدن

اگر فردی در حالت ایستاده و یا نشسته مچ پای خود را در یکدیگر قفل کند, به این معناست که عصبانی است و یا در مورد مسئله ای دلهره دارد.

منبع: enkivillage.com

نظرات خوانندگان (1)

  1. ماندانا میرزازاده تیر ۱۴, ۱۳۹۶ @ ۰۹:۰۶

    خانم اصغری مطلب خوبی بود و شروع کردمم بعد از این مطلب یک سرج ساده تو گوگل کردم و به سایت مرد زبان بدن ایران رسیدم که مطالب واقعا جذاب و دسته اولی توی این حوزه دارند در این سایت بدور از پیچیدگیهای امروزی به واقعیت زبان بدن و نکات مهم آن هم دست پیدا نمودم
    بابت سایت خوبتان متشکرم

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*