۱۰ تکنیک برای آموزش و تمرین بیشتر مغز

با این که همه ی ما در طول روز از مغز خود بسیار استفاده می کنیم اما برای تقویت و تمرین آن وقت زیادی نمی گذاریم. در این قسمت قصد داریم تکنیک هایی را جهت تمرین مغز و تقویت ماهیچه های ذهنی معرفی کنیم.

۱بازی سودوکو

تمرین مغز

 

 

 

 

 

 

 

 

شما احتمالا با بازی Sudoku آشنایی دارید. در حقیقت این بازی به شکل یک پازلی از شبکه ی اعداد است. بسیاری از مردم فکر می کنند این بازی بسیار سرگرم کننده و در عین حال اعتیاد آور است. اما جالب است که بدانید این بازی باعث افزایش مهارت حل کردن مسائل می شود.

Wikipedia:Random2

تمرین مغز

 

 

 

 

 

 

 

 

Wikipedia:Random راه ساده برای یافتن یک مقاله ی رندم از بین مقالات ویکی پدیا است. اما چرا مراجعه به آن برای تمرین مغز مفید است؟ به کمک آن شما می توانید از تاپیک های جدید روز مطلع شوید. Qwiki, visually rich, mini Wikipedia that reads to you نیز مواردی هستند که می توانند در این راستا به شما کمک کنند.

۳تمارین ساده ی ریاضی

تمرین مغز

 

 

 

 

 

 

 

 

شاید بسیاری از افراد حس خوبی به ریاضیات نداشته باشند اما جالب است که بدانید همه ی ما نیاز داریم تعدادی مسائل ریاضی را در ۶۰ ثانیه حل کنیم. شاید آزاردهنده باشد اما تمرین بسیار خوبی برای مغز محسوب می شود.

۴استفاده از نوشتن به جای تایپ کردن

تمرین مغز

همه ی ما تایپ کردن را به نوشتن با دست ترجیح می دهیم و کیبورد های سیستم خود را بسیار دوست می داریم. اما جالب است که بدانید نوشتن باعث بالا بردن و قدرت تمرکز و تمرین مغز می شود.

۵انجام فعالیت ها به صورت آموزشی

18ixn58r6bvoejpg

 

 

 

 

 

 

 

 

شما می توانید از مهارت های خود به صورت موثر تر در حال آموزش دیگران استفاده کنید. این کار علاوه بر افزایش تسلط شما در آن, باعث جلوگیری از اشتباهات پیش پا افتاده می شود.

۶تعریف داستان برای خود

تمرین مغزداستان گفتن می تواند یکی از بهترین راهکار های تمرین مغز باشد. اول از همه این کار باعث می شود که یادآوری چیز ها برایتان ساده تر شود چون در این حین شما نیاز دارید تا همه چیز را در چارچوب قانع کننده به یادآورید. در حقیقت گفتن داستان برای خود یکی از راه های پیشگیری از آلزایمر است.

lumusity7

تمرین مغز

 

 

 

 

 

 

 

 

Lumosity یکی از اپلیکیشن های تحت وب است که فعالیت هایی را برای تمرین مغز مهیا کرده است.  بازی های این اپلیکیشن بسیار سرگرم کننده و در برخی موارد اعتیاد آور نیز هست ودر تقویت حافظه بسیار مفید خواهد بود.

۸مدیتیشن و تفکر عمیق

تمرین مغز

 

 

 

 

 

 

 

 

هیچ چیزی مانند استرس نمی توانند باعث تحلیل قوای ذهنی شما شود. بهترین کار برای از بین بردن استرس و یا لااقل کاهش آن مدیتیشن است.

۹یادگیری در مورد ناتوانی های مغز

تمرین مغز

 

 

 

 

 

 

 

 

لازم است تا شما نقاط ضف و قوت مغز خود را بشناسید و در آن راستا به فعالیت بپردازید.

۱۰ورزش و تغذیه ی مناسب

تمرین مغز

 

 

 

 

 

 

 

لازم است که بدانید کمی فعالیت فیزیکی و رژیم غذایی مناسب می تواند در تقویت قوای ذهنی نقش بسزایی داشته باشد.

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*