پرزی و قابلیت های آن-ابزاری جهت ارائه ی مطالب|قسمت اول

پرزی

اولین نرم افزار ارائه ی مطلب که به ذهن افراد خطور می کند, پاورپوینت است. همان طور که می دانید ارائه ی مطلب با این نرم افزار می تواند بسیار خسته کننده باشد. اما اگر شما به دنبال شیوه ی تازه تری برای ارائه ی مطالب هستید می توانید از پرزی استفاده کنید. پرزی یک نرم افزار آنلاین برای ارائه است که از شیوه ی غیرخطی برای این کار استفاده می کند. در ادامه ی با طرز استفاده از این نرم افزار آشنا خواهید شد.

مرحله ی اول: ساخت اکانت

۱٫۱ ورود به سایت پرزی

بخش عمده ای از کار شما در ویرایشگر آنلاین انجام خواهد شد. اسلاید ساخته شده توسط شما در فضای ابری ذخیره می شود و هر جا که به اینترنت دسترسی داشته باشید, می توانید از آن استفاده کنید. شما برای ملحق شدن به پرزی چندین آپشن دارید:

aid637612-728px-use-prezi-step-1

 • public:

این آپشن برای کاربران عمومی است و یک فضای ذخیره ای کم به کاربر اختصاص داده می شود. همه ی ارائه های ساخته شده توسط این نوع کاربران به صورت عمومی هستند و می توانند توسط هر کسی دیده شوند. این مورد بیشتر برای ارائه های کلاس درس مفید خواهد بود.

پرزی

 • enjoy:

این آپشن برای کاربرانی است که مبلغی را جهت عضویت خود پرداخت کرده اند. فضای ابری اختصاص داده شده در این قسمت بیشتر از قبلی است و در این آپشن شما می توانید از لوگوی خاص خود نیز استفاده کنید.

aid637612-728px-use-prezi-step-1bullet2

 • pro:

این آپشن گرانترین آپشن پرزی است. با انتخاب این گزینه شما قدرید اسلاید های خود را با استفاده از Prezi Desktop  بسازید و در نتیجه نیازی به اینترنت برای ساخت اسلاید های خود ندارید. فضای ابری اختصاص داده شده دراین آپشن نسبت به قبلی ها بسیار بیشتر است.

۱٫۲دانلود اپلیکیشن آی پد

اگر شما قصد به اشتراک گذاری اسلاید های خود با مخاطبین را دارید می توانید از اپلیکیشن آی پد استفاده کنید. با استفاده از این نرم افزار شما می توانید در هر کجا که به اینترنت دسترسی دارید, از اسلاید های خود استفاده کنید.

capture

 

 

 

۱٫۳دسترسی به ویرایشگر پرزی

Image titled Use Prezi Step 3

بعد از ساختن اکانت در سایت پرزی, شما می توانید در وب سایت log in کنید و شروع به ساخت اسلاید کنید. برای این کار بر روی لینک create در بالا کلیک کرده و زیر “Your Prezis” بر روی “+New Prezi” کلیک نمایید.

مرحله ی دوم: برنامه ریزی برای ساخت اسلاید

 

۲٫۱طرح مفهوم موردنظر

قابیلیت زمینه ی پرزی به این معناست که شما لازم نیست به اسلاید های خطی همانند چیزی که در پاورپوینت می ساختید, فکر کنید. این امکان برای شما وجود دارد که هر طور که می خواهید در فضای ارائه ی خود حرکت کنید.

پرزی

۲٫۲نقطه ی شروع ارائه را مشخص کنید

پرزیاز نقاط اصلی ارائه ی خود به عنوان مجریان مسیر استفاده کنید.

۲٫۳مسیر ارائه را مشخص کنید

Image titled Use Prezi Step 6

تعیین مسیر ارائه به این معناست که رکت بین اسلاید ها از فریمی به فریم دیگر چگونه باشد. در حقیقت به جای انتخاب ساختار خطی, می توانید از هر نوع مسیر دلخواه دیگری استفاده کنید.

۲٫۴مسیر را ثابت نگه دارید

پرزی

پرزی این امکان را به شما می دهد که بتوانید به راحتی بر روی هر قسمتی که خواستید زوم کنید و یا هر حالتی که خواستید چرخش را انجام دهید. در حقیقت یکی از مهم ترین مزیت های این ابزار, قدرت فوق العاده ی زومینگ آن است.

۲٫۵شروع کار در سطح کلان

پرزی

شما هیچ گونه محدودیتی در ساخت ارائه ندارید و می توانید جزئیات مطالب خود را بیشتر کنید و آبجکت های خود را به صورت کوچکتر قرار دهید و از قابلیت زومینگ برای تمرکز بیشتر بر روی آن استفاده کنید.

منبع: wikihow.com

نظرات خوانندگان (2)

  • مریم علی اصغری شهریور ۱۹, ۱۳۹۵ @ ۱۸:۴۹

   ممنون از شما.
   این آموزش قسمت دوم و سوم هم دارد که قسمت دوم آن قرار داده شده است و قسمت سوم به زودی قرار خواهد گرفت

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*