راهکار های افزایش مهارت در مطالعه | قسمت دوم

راهکار های زیادی جهت افزایش مهارت در مطالعه وجود دارد که یادگیری آن ها برای هر فردی که خواهان موفقیت در تحصیل است, الزامی می باشد. در بخش قبلی برخی از این راهکار ها را مورد بررسی قرار دادیم. در این بخش قصد داریم راهکار های دیگری ار افزایش مهارت های مطالعه ای برای شما عزیزان بیان کنیم.

۱استفاده از تکنیک های حافظه ای کارا

aid222611-728px-Improve-Your-Study-Skills-Step-9

شما نیاز دارید برای به خاطر سپردن چندین چیز مثل فرمول ها آن ها را لیست کنید. برای اینکار م یتوانید از فلش کارت ها استفاده کنید.

۲توسعه ی مهارت های مهم مطالعه

Image titled Improve Your Study Skills Step 10

وقتی شما به مقاطع بالاتر راه می یابید, طبیعتا به مهارت های مطالعه ای پیچیده تری نیاز دارید. بنابراین شما نیاز دارید با پیشرفت مقاطع تحصیلی خود, مهارت های مطالع ای خود را به طور متناسب توسعه دهید.

۳تمرکز بیشتر بر وری مطالب مهم تر

aid222611-728px-Improve-Your-Study-Skills-Step-11

هرچه تمرکز و تاکید شما بر روی مباحث مهم تر, بیشتر باشد طبیعتا آن ها را بهتر یاد می گیرید و دیرتر فراموش می کنید.

۴بهبود استراتژی های دادن امتحان

aid222611-728px-Improve-Your-Study-Skills-Step-12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

همواره عملکر ضعیف در امتحان به معنای عدم درک مطالب درسی نیست, زیرا لازم است علاوه بر درک و تسلط کامل مطالب درسی, استراتژی های دادن امتحان را نیز بیاموزیم. برای مثال باید حین آماده سازی برای امتحان مطالب را اولویت بندی کنیم; خواندن تمامی مطالب را به شب قبل از امتحان موکول نکنیم; بر استرس غلبه کنیم; زمان را در حین امتحان مدیریت کنیم.

۵طرح سوال از خودمان

aid222611-728px-Improve-Your-Study-Skills-Step-14

طرح پرسش برای خودمان در مورد مطلب موردنظر باعث می شود تا مطلب را بهتر به خاطر بیاوریم و آن را به خوبی درک کنیم. هم چنین این کار باعث برقراری ارتباط بیشتر و لذت بیشتر حین مطالعه می شود.

۷کمک گرفتن از کسی در صورت عدم درک مفاهیم

imagesوقتی مطلبی را نمی دانید باید حتما از هم کلاسی های خود و یا استاد خود بپرسید و آن سوال را در ذهن خود مبهم نگذارید.

۸استفاده از میان وعده ی سالم حین مطالعه

indexاستفاده از میان وعده های سالم و مقوی باعث تجدید قوای شما و تازه شدن مغز  یادگیری بهتر می شود. پس سعی نکنید به صورت مداوم چندین ساعت پشت سر هم مطالعه کنید. سعی کنید بعد از هر یک ساعت یک ربع تا نیم ساعت استراحت کنید.

۹ایجاد علاقه مندی در خود در مورد تاپیک مورد مطالعه

indexاگر به تاپیکی که در کلاس درس ارائه می شود, علاقه مند نیستید سعی کنید از جنبه ی سایر علاقه مندی های خود با آن ارتباط برقرار کنید. برای مثال شما به کلاس تاریخ بسیار علاقه دارید ولی به کلاس زبان انگلیسی علاقه مند نیستید, در این صورت بهتر است اقدام به مطالعه ی مطالب انگیلیسی که در مورد تاریخ هستند, بپردازید.

منبع:wikihow.com

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*