معرفی آلبوم: سکوت آبی اثری از مهبد شفیع نژاد

سکوت آبی مهبد شفیع نژاد

در این نوشته قصد دارم آلبوم سکوت آبی را به شما معرفی کنم.آلبومی بی کلام، آرامش بخش و برگرفته از طبیعت. سکوت آبی، اولین آلبوم بی کلام مهبد شفیع نژاد است که من را از آغازین لحظه ی شندینش مجذوب خود کرده و تحت تاثیر قرار داده است. در ادامه با من باشید.

“موسیقی روح طبیعت است. این سخن ارسطوست که طبیعت را منشا تمام هنر ها میداند. خیره شدن به بازی یک کودکی، شنیدن صدای پرندگان، فکر کردن به جنگل; این تصور من بود از طبیعت در این آلبوم از درون و از بیرون.

مهبد شفیع نژاد”

 

آلبوم سکوت آبی(Blue Silence) ، آلبومی است اینسترومنتال که در فضایی دلنشین با المان هایی که مستقیما از طبیعت گرفته شده است، شما را غرق میکند. صدای امواج آرام و ملایم دریا، شُر شُر باران و صدای جنگل! بله صدای جنگل! را در این آلبوم حس خواهید کرد. به راستی که مهبد شفیع نژاد روح طبیعت را در این آلبوم گنجانده است.

فضای سکوت آبی، فضایی یک دست و یک پارچه است که جریان موسیقی مهبد شفیع نژاد را در تمام قطعات آن حس خواهید کرد. نه این که نتوان قطعات را به صورت جداگانه شنید، اما ترتیب قرار دادن آهنگ ها در آلبوم به نحوی است که حتی میتوانید کل آلبوم را یک قطعه ی ۳۴دقیقه ای در نظر بگیرید :

باران خواهد آمد، کودکی تو را خواهد دید

خواب در خواب، در امتداد جنگل

از آن روز به بعد…

رودخانه

مادر

من

همیشه بی انتها…

در سکوت آبی، ۱۱ قطعه را به ترتیب زیر خواهید شنید :

 1. باران خواهید آمد ۲:۳۴
 2. کودکی ۲:۲۱
 3. تو را خواهم دید ۲:۵۱
 4. خواب در خواب ۳:۰۳
 5. در امتداد جنگل ۳:۰۵
 6. از آن روز به بعد ۲:۴۵
 7. رودخانه ۳:۱۴
 8. مادر ۳:۰۸
 9. من ۵:۲۱
 10. همیشه ۲:۱۹
 11. بی انتها ۳:۳۷

آهنگسازی این آلبوم، همانطور که از عنوان پیداست اثری است از مهبد شفیع نژاد. نیما رمضان در قطعه در امتداد جنگل نواختن گیتار الکترونیک را بر عهده داشته و میکس و مسترینگ قطعات نیز توسط آرش پاکزاد انجام شده است.

لطفا سکوت آبی را به صورت اورجینال از این لینک دانلود کنید و بشنوید.

 

سکوت آبی مهبد شفیع نژاد blue silence

مهبد شفیع نژاد

سکوت آبی مهبد شفیع نژاد blue silence

سکوت آبی مهبد شفیع نژاد blue silence

سکوت آبی مهبد شفیع نژاد blue silence

نظر شما در مورد سکوت آبی چیست؟ آیا شما هم مثل من از این آلبوم لذت میبرید؟

درباره نویسنده

بهروز خاتمی

فارغ التحصیل کارشناسی عمران، عاشق موسیقی، وب، گیم و تکنولوژی . دلم می خواد یه روزی با بودایی ها زندگی کنم. آی دی تلگرام و اینستاگرام: Behrouzkhatami@ آی دی توییتر: BehrouzKTM@ ایمیل: behrouzkhatami@yahoo

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*