معرفی آلبوم متفاوت کاکو بند به نام “دعوت (Invite)”

کاکوبند (Kako Band) گروهی است که به تازگی با آن آشنا شدم . گروهی که من را از تکرار و یکنواختی موسیقی ای که در آن گیر کرده بودم – حداقل برای مدت کوتاهی- رهانید. آهنگ ها و ملودی های این گروه تلفیقی از موسیقی غرب و شرق است که با ترانه هایی عجیب و غریب ترکیب شده، ترانه هایی که گویا صرفا اصواتی برای بیان احساسات است و معنا و مفهوم لغوی ویژه ای ندارند.

به نقل از بیپتونز :

کاکوبند در سال ۲۰۰۷ میلادی با دعوت (ج.م) از نیما و پویا (صرافی مهر) بمنظور همکاری برای تولید اثر موسیقی جهانی تشکیل شد. این گروه ضمن ترکیب احساسات ملودیک شرقی با تکنیک های موسیقی غرب، با محوریت موضوعات انسانی، قطعات متعددی را برای آلبوم موسیقی تولید نمود. (سیاره من) قطعه ای است که در قالب نماهنگ با موضوع (انسانی علیه انسان) با کارگردانی برادران بوشهری در نخستین دورۀ جایزه ققنوس برنده جایزه بهترین نماهنگ گردید.
(امیر علیزاده) یکی از موزیسین هایی است که برای همکاری به این گروه دعوت و با همکاری کاکوبند در حال تنظیم موسیقی برای اجرای زنده گروه می باشد.
خوانندگی و آهنگسازی این قطعات را (نیما و پویا) به عهده داشته اند که بار سنگین تنظیم قطعات و میکس و مسترینگ به عهده نیما صرافی مهر بوده است.
نکته جالب در این موسیقی، زبان خوانده شده ای است که صرفا با بهره گیری از احساسات عمیق بشری و فارغ از هرگونه جغرافیای زبانی، فقط با زبان و لهجه این گروه اجرا شده است…

این گروه برای منتشر کردن آلبوم اولشان ، نزدیک به هشت سال زمان صرف کرده اند و نتیجه ی این تلاش و ممارست آلبومی شده که حرف های تازه ای برای گفتن در موسیقی داخلی دارد.در کل آلبوم بسیار حرفه ای کار شده و تک تک ترک ها با اینکه متفاوت هستند اما در نهایت یک جهت و یک حس را منتقل میکنند. این آلبوم شامل هفت ترک است :

  1.  دعوت (هکو هکو) – (Invite (HocoHoco
  2.  هبوط – Fall
  3.  رقص در آتش – Dance In Fire
  4.  هرچه باداباد – Whatever Will Be
  5.  پرواز در قفس – Fly In Cage
  6.  رستاخیز – Resurrection
  7.  سیاره من – My Planet

که من از ترک های “دعوت” و “رقص در آتش” و “هرچه بادا باد” بسیار لذت میبرم و شما را هم به شنیدن آن ها دعوت میکنم.

کاکو بند میگوید :

خداوند احساس را به ما موهبت کرده که میخواهیم این احساس را با شنوندگان خود سهیم شویم.

 

برای شنیدن و دانلود این آلبوم خاص و متفاوت به این لینک مراجعه نمایید.

 

 

کاکو بند آلبوم دعوت

kako band invite album

کاکوبند آلبوم دعوت invite

کاکو بند آلبوم کاور

درباره نویسنده

بهروز خاتمی

فارغ التحصیل کارشناسی عمران، عاشق موسیقی، وب، گیم و تکنولوژی . دلم می خواد یه روزی با بودایی ها زندگی کنم. آی دی تلگرام و اینستاگرام: Behrouzkhatami@ آی دی توییتر: BehrouzKTM@ ایمیل: behrouzkhatami@yahoo

نظرات خوانندگان (2)

  1. mamnon ahang haye ghashangi daran

  2. وووووووووو .چه شور انگیز!!!!! دایم با آهنگاى کاکو باند میرقصم و رقصم قطع نمیشه !!!!! من متافیزیک میخونم و به معجزه ى متافیزیک به اروپا مهاجرت کردم و در اشو مطالعه دارم. نفس اعتماد آیدى اینستام nafas etemad

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*