ساده‌ترین سازهای موسیقی

ساده‌ترین سازهای موسیقی
اگر به دنبال یادگیری یا آشنایی با موسیقی هستید، تن‌لیست در این نوشته لیست ساده‌ترین سازهای موسیقی را به شما معرفی می‌کند.

.

۱۰ | یوکه‌لیلی (Ukulele)

یوکه لیلی
یوکه‌لیلی یک گیتار کوچک نیست. بلکه فقط شبیه گیتار است. یک ساز موسیقی است که اصالتا در موسیقی هاوایی کاربرد دارد، اما در سال‌های اخیر در موسیقی پاپ هم از آن استفاده شده است. یوکه‌لیلی چهار تار نایلونی دارد و از این جهت کار با آن ساده‌تر از گیتار است. رنگ (لحن) صدای تولیدشده‌ی آن هم بسیار جذاب است.
.

۹ | سنتور چوبی (Xylophone)

سنتور چوبی
زایلفون یا سنتور چوبی سازی است ک حتی کودکان هم می‌توانند از آن استفاده کنند. این ساز می‌تواند پله‌ی اولیه‌ی خوبی برای شروع موسیقی باشد.
.

۸ | آتوهارپ (Autoharp)

آتوهارپ
یک ساز منحصربه‌فرد از نوع سنتور است که میله‌هایی به بدنه‌اش متصل است. استفاده‌ی زیادی در موسیقی محلی دارد و صدای آن به هیچ وجه گوش‌خراش نیست.
.

۷ | پیانیکا (Pianica)

پیانیکا
پیانیکا یا مدولیکا در واقع یک ساز بادی در قالب یک پیانوست. کلیدهای ساده‌ای دارد و برای نواختن آن برخلاف پیانو لازم نیست هر دو دست نوازنده با هم هماهنگ باشند. این ساز امروزه برای آموزش موسیقی استفاده‌ می‌شود، اما در گذشته به عنوان یک ساز اصلی هم کاربرد داشته است.
.

۶ | کازو (Kazoo)

کازو
یک ساز بادی کوچک که بسیار ساده است و مناسب کسانی است که حوصله‌ی فراگیری سازهای پیچیده را ندارند. این ساز بادی وقتی در آن دمیده شود، صدایی شبیه وزوز تولید می‌کند.
.

۵ | بانگو (Bongo)

بانگو
یک ساز شگفت‌انگیز کوبه‌ای ساده است. این ساز آفریقایی-کوبایی استفاده‌ی زیادی در موسیقی لاتین و کوبایی دارد. اگر شما به سبک‌هایی مثل سالسا یا جاز آفریقایی-کوبایی علاقه دارید، بانگو انتخاب مناسبی برای شماست.
.

۴ | دایره‌ زنگی (Tambourines)

دایره زنگی
می‌توان گفت هر موسیقی بدون دایره‌ زنگی موسیقی ناقصی است. این ساز کوبه‌ای بسیار ساده، دارای دیسک‌های فلزی است که صدای جرنگ‌جرنگ تولید می‌کنند.
.

۳ | سوت ایرلندی (Irish Whistle)

سوت ایرلندی
این ساز کوچک ایرلندی یک ساز بادی ساده است که در موسیقی سلتیک و ایرلندی کاربرد دارد. سوت ایرلندی به تازگی محبوبیت زیادی به دست آورده. شاید به این دلیل که می‌توان طی دو هفته به طور کامل کار با آن را آموخت!
.

۲ | سازدهنی (Harmonica)

سازدهنی
این ساز بادی ساده کاربرد زیادی در موسیقی جاز، راک، سنتی و پاپ دارد. و این نکته سازدهنی را یک انتخاب مناسب برای یادگیری طیف وسیعی از آهنگ‌ها می‌کند. در واقع با یادگیری سازدهنی، می‌توان هنر و صنعت موسیقی را در چند هفته فراگرفت. آهنگ‌سازها و خواننده‌های تقریبا همه‌ی سبک‌های موسیقی، به سادگی از سازدهنی در آثار خود استفاده می‌کنند.
.

۱ | مثلث (Triangle)

ساز مثلث
یک ساز کوبه‌ای دیگر است که به سادگی می‌توان آن را نواخت و هیچ مهارت خاصی هم در ابتدا لازم ندارد! مثلث یا سه‌پهلو در مسیقی محلی و سنتی کاربرد دارد.
.
منبع این نوشته

درباره نویسنده

الف مرداد

گاهی کلمات برای توصیف برخی چیزها قاصرند، برخی چیزها مثل الف‌مرداد

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*