لیست ۱۰ شبکه اجتماعی برتر جهان

لیست ۱۰ شبکه اجتماعی برتر
چندتا از شبکه‌های اجتماعی رو می‌شناسید؟ به جز فیسبوک و اینستاگرام از کدوم استفاده می‌کنید؟ فکر می‌کنید کدوم شبکه کاربرای بیشٰ‌تری داره؟ با امکانات هر کدوم از اون‌ها رو آشنا هستید؟
با تن‌لیست باشید تا به این سؤالات پاسخ بدیم

.

۱۰ | Vine

Vine

بازدیدکننده‌ی ماهانه: ۴۲,۰۰۰,۰۰۰
رتبه‌ی ۱۱۷۲ در Alexa.com
تعداد کاربر: ۲۰۰,۰۰۰,۰۰۰
یک شبکه‌ی اجتماعی ویدیویی که در آن کابران می‌توانند ویدیوکلیپ‌های ۶ ثانیه‌ای به اشتراک بگذارند. از سال ۲۰۱۳ تاسیس شده و متعلق به Twitter است. حجم اپلیکیشن آن ۱۴MB است و برای ۲۵ زبان قابل دسترسی است.

.

۹ | Flickr

Flickr

بازدیدکننده‌ی ماهانه: ۶۵,۰۰۰,۰۰۰
رتبه‌ی ۹۱ در Alexa.com
تعداد کاربر: ۸۷,۰۰۰,۰۰۰
این شبکه‌ی اجتماعی تصویری-ویدیویی به کاربر خود حافظه‌ای برای آپلود فیلم و عکس می‌دهد. به طور متوسط روزنه بیش از ۳٫۵ میلیون عکس جدید در این شبکه ی اجتماعی آپلود می‌شود. البته کاربران بدون نام‌نویسی در این شبکه می‌توانند به فایل‌های موجود در آن دسترسی داشته باشند. از سال ۲۰۰۴ تاسیس شده و متعلق به Yahoo است و برای ۱۰ زبان دنیا قابل دسترسی‌ است.

.

۸ | VK

Vk

بازدیدکننده‌ی ماهانه: ۸۰,۰۰۰,۰۰۰
رتبه‌ی ۲۱ در Alexa.com
تعداد کاربر: ۴۵۰,۰۰۰,۰۰۰
بزرگ‌ترین شبکه‌ی اجتماعی اروپاست که در سنپترزبورگ روسیه قرار دارد. مثل بسیاری دیگر از هم‌نوعان خود به کاربران امکان ارسال پیام خصوصی، ایجاد گروه یا صفحه‌های عمومی، به‌اشتراک‌گذاری تصاویر و هم‌چنین انجام بازی‌های اینترنتی می‌دهد.

.

۷ | Instagram

Instagram

بازدیدکننده‌ی ماهانه: ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰
رتبه‌ی ۳۶ در Alexa.com
تعداد کاربر: ۴۰۰,۰۰۰,۰۰۰
این شبکه مخصوص موبایل است و به کاربر امکان اشتراک‌گذاری عکس و ویدیو و بازنشر مطالب خود در سایر شبکه‌های اجتماعی مثل فیسبوک و توییتر می‌دهد. حداکثر مدت ویدیوهای قابل انتشار در اینستاگرام ۱۵ ثانیه و نسبت طول به عرض عکس‌ها ۴ به ۳ است. از سال ۲۰۱۲ فیسبوک با پرداخت یک میلیارد دلار مالک اینستاگرام شد.

.

۶ | Tumblr

Tumblr

بازدیدکننده‌ی ماهانه: ۱۱۰,۰۰۰,۰۰۰
رتبه‌ی ۳۴ در Alexa.com
تعداد کاربر: ۴۲۰,۰۰۰,۰۰۰
یک شبکه‌ی اجتماعی است که با مالکیت Yahoo توسط David Karp در سال ۲۰۰۷ تاسیس شده. این شبکه به کاربر خود اجازه می‌دهد تا مطالب خود اعم از چندرسانه‌ای و غیره را در یک بلاگ کوچک منتشر کند. کاربر هم‌چنین می‌تواند بلاگ‌های سایر کاربران را Follow کند. شرکت توسعه‌دهنده‌ی Tumblr در نیویورک قرار دارد.

.

۵ |Google Plus

Google Plus

بازدیدکننده‌ی ماهانه: ۱۲۰,۰۰۰,۰۰۰
تعداد کاربر: ۴۱۸,۰۰۰,۰۰۰
شبکه‌ی اجتماعی متعلق به Google که از سال ۲۰۱۱ به زبان‌های Java و JavaScript نوشته شده. شعار این شبکه‌ی اجتماعی که متمرکز بر علاقه‌های کاربران است، Let’s Meet Here می‌باشد. این شبکه‌ی اجتماعی به طور خاص برای بازاریابی استفاده می‌شود.

.

۴ | Pinterest

Pinterest

بازدیدکننده‌ی ماهانه: ۲۵۰,۰۰۰,۰۰۰
رتبه‌ی ۲۶ در Alexa.com
تعداد کاربر: ۷۰,۰۰۰,۰۰۰
یک شبکه‌ی اجتماعی مخصوص عکس است که نام‌نویسی برای استفاده از آن الزامی است. در کالیفرنیا قرار دارد و برای ۲۲ زبان قابل دسترسی است. Ben Sibermann مدیرعامل آن اعتقاد دارد که Pinterest بیش از آن که یک شبکه‌ی اجتماعی باشد مجموعه‌ای از ایده‌ برای کاربران خود است که می‌تواند برای انجام کارهای متفاوت در زندگی‌شان الهام‌بخش باشد. ۸۰ درصد کاربران این شبکه زن هستند.

.

۳ | LinkedIn

LinkedIn

بازدیدکننده‌ی ماهانه: ۲۵۵,۰۰۰,۰۰۰
رتبه‌ی ۹ در Alexa.com
تعداد کاربر: ۴۰۰,۰۰۰,۰۰۰
این شبکه‌ی مبتنی بر شغل از سال ۲۰۰۳ در کالیفرنیا تاسیس شد. به طور میانگین در هر ثانیه ۲ کاربر جدید در آن نام‌نویسی می‌کنند. این شبکه در بیش از ۲۰۰ کشور دنیا کاربر دارد و از ۲۴ زبان پشتیبانی می‌کند. به زبان Java نوشته شده و کمپانی آن ۷۶۰۰ عضو دارد.

.

۲ | Twitter

Twitter

بازدیدکننده‌ی ماهانه: ۳۱۰,۰۰۰,۰۰۰
رتبه‌ی ۸ در Alexa.com
تعداد کاربر: ۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰
این شبکه به کاربر این امکان را می‌دهد که پیام‌های حداکثر ۱۴۰ کاراکتری به نام “توئیت” منتشر کند. کاربرانی که نام‌نویسی نکنند صرفا قادر به خواندن توئیت‌های سایر اعضا هستند. کمپانی اصلی در سان‌‌فرانسیسکو قرار دارد و ۲۵ دفتر دیگر در سایر نقاط دنیا قرار دارند. در سال ۲۰۱۲ روزانه ۳۴۰ میلیون توئیت در این شبکه منتشر شده‌است. این شبکه که حدود ۳۰۰ میلیون از کاربران آن فعال هستند به زبان‌های Java, Ruby, Scala و JavaScript نوشته شده.

.

۱ | Facebook

Facebook

بازدیدکننده‌ی ماهانه: ۱,۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰
رتبه‌ی ۲ در Alexa.com
تعداد کاربر: ۱,۱۸۰,۰۰۰,۰۰۰
Mark Zuckerberg به همراه تعدادی از هم‌کلاسی‌های دانشگاه هاروارد خود در سال ۲۰۰۴ این شبکه را ایجاد کرد. پس از این که کاربر یک حساب فیسبوک بسازد، امکان انتخاب friend از دیگر حساب‌ها، مبادله‌ی پیام، شرح وضعیت زندگی خود در پست‌هایی به نام status ، اشتراک‌گذاری عکس و ویدیو و دریافت اعلان در صورت تغییر در پروفایل دیگران برای وی فراهم می‌شود. هم چنین کاربر می‌تواند به عضویت گروه‌هایی از قبیل گروه مدرسه یا گروه محل کار یا خانواده‌ی خود درآید.
.
(منبع)

درباره نویسنده

الف مرداد

گاهی کلمات برای توصیف برخی چیزها قاصرند، برخی چیزها مثل الف‌مرداد

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*