۱۰ راه ساده برای افزایش عمر باتری گوشی ها و لپتاپ ها

افزایش عمر باتری

عمر باتری ها بی انتها نیست. دیر یا زود حس خواهید کرد که باتریِ گوشی یا لپتاپ تان دیگر مثل سابق نیست و نیاز آن به شارژ، زودتر از موعد فرا می رسد. برای افزایش عمر باتری ها، راه های ساده ای وجود دارد که در این مقاله ۱۰ مورد از آن ها را به شما معرفی میکنیم. در ادامه با ما باشید.

 ۱۰ از نرم افزار باتری که شرکت سازنده لپتاپتان ارائه می دهد استفاده کنید

نرم افزار باتری لنوو - Lenovo Enegry Manager

Lenovo Enegry Manager

شرکت هایی نظیر لنوو و سونی، به همراه لپتاپ هایشان نرم افزاری را ارائه می دهند که به مدیریت باتری کمک می کند. به این صورت که می توانید با استفاده از این نرم افزار ها قبل از شارژ شدنِ کاملِ باتری، آن را از مدار خارج می کنید (دستگاه هایی که باتری داخلی دارند). وقتی که قرار است برای مدتی طولانی از لپتاپتان استفاده کنید این نرم افزار حسابی به کارتان می آیند.

 

 ۹ لپتاپ و گوشی تان را خنک نگه دارید

هیچ وقت نگذارید لپتاپ یا گوشی تان بیش اندازه داغ شود. در این صورت علاوه بر باتری ممکن است سایر قسمت های گجت شما نیز آسیب ببیند. اگر می توانید با استفاده از خنک کننده (Cool Pad) و یا سایر وسایل جانبی نظیر آن، گوشی یا لپتاپ را خنک کنید.

 

 ۸ نور زمینه (Brightness) را کم کنید

با کم کردن نور زمینه، مدت بیشتری می توانید از گجت تان استفاده کنید تا شارژ باتری آن تمام شود و منطقا، باتری کم تر شارژ و تخلیه می شود.

 

 ۷ از نرم افزار های Battery Saving استفاده کنید

نرم افزار های Battery Saving

وقتی که درصد شارژ باتری تان تقریبا به صرف می رسد، این نرم افزار به ها به کمک شما می آیند. روند کارشان به این صورت است که با غیر فعال کردن نرم افزار هایی که در پس زمینه فعالیت می کنند به دوام بیشتر باتری تان کمک می کنند.

 

 ۶ اگر به زودی قرار است دوباره از لپتاپ استفاده کنید، به جای خاموش از حالت Sleep استفاده کنید

وقتی که لپتاپ را در حالت Sleep قرار می دهید، سیستم هم چنان در حال فعالیت است و این شاید شما را به اشتباه بیندازد که اگر لپتاپ را خاموش کنید بهتر باشد. در صورتی که در آزمایش هایی که وب سایت Lifehacker انجام داده است، خاموش کردن و روشن کردنِ مجدد، توان و نیروی بیشتری نسبت به حالت Sleep و شروع فعالیت دوباره می برد.

 

 ۵ باتری را کالیبره کنید

گاهی ممکن است گجت شما درباره ی مقدار شارژ واقعی باتری اش به شما دروغ بگوید. هر چند وقت یک بار کالیبره کردن باتری در عملکرد بهتر آن و دستگاه تاثیر می گذارد. برای این کار می توانید با یک جست و جوی ساده در گوگل، نحوه ی کالیبره کردن گجت مورد نطرتان را بیاموزید.

 

 ۴ اجازه ندهید شارژ باتری کاملا تمام شود

بر خلاف باتری های قدیمی که اگر شارژشان کامل خالی می شد و دوباره شارژ می شدند به افزایش طول عمرشان کمک می کرد، باتری های امروزی اگر کاملا خالی شوند صدمه می بینند طول عمرشان کاهش می یابد.

 

 ۳ وقتی دستگاه کاملا شارژ شد، آن را از شارژر جدا کنید

افزایش عمر باتری لپتاپ و گوشی

توصیه و پیشنهاد شرکت ها در مورد باتری این است که ترجیحا وقتی دستگاه بین ۴۰ تا ۸۰ درصد شارژ شد آن را شارژر جدا کنید. اگر تمایل یا نیاز دارید که دستگاه را ۱۰۰% شارژ کنید، بعد از ۱۰۰% شدن باتری، آن را از شارژر جدا کنید.

 

 ۲ باتری لپتاپ را، آزمایش و بررسی کنید

اگر حس می کنید که باتری لپتاپ تان زود خالی می شود، پس یکجای کار می لنگد و احتمالا باتری دستگاه تان مشکلی دارد. با استفاده از جست و جو در اینترنت می توانید روش ها و نرم افزار هایی را بیابید که شما را در پیدا کردن عیب باتری لپتاپتان کمک می کنند.

 

 ۱ به توصیه ها و ترفند ها عمل کنید

بی شک ۹ نکته بالا تنها طرفند هایی نیستند که به افزایش عمر باتری شما کمک می کند. شما می توانید با جست جو در اینترنت توصیه های بی شماری را برای ارتقاء عملکرد باتری پیدا کنید اما مهم این است که حداقل به چند نکته کلیدی عمل کنید تا باتری شما بیشتر دوام بیاورد و بتوانید مدت بیشتری آن طور که باید از آن استفاده کنید.

 

 

تهیه شده در تِن لیست

منبع: +

درباره نویسنده

بهروز خاتمی

فارغ التحصیل کارشناسی عمران، عاشق موسیقی، وب، گیم و تکنولوژی . دلم می خواد یه روزی با بودایی ها زندگی کنم. آی دی تلگرام و اینستاگرام: Behrouzkhatami@ آی دی توییتر: BehrouzKTM@ ایمیل: behrouzkhatami@yahoo

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*