درس اول: تغییرات کوچک پیامدهای بزرگی دارد.

تغییر در زندگی

مردم معمولا تصور می‌کنند که تغییر حتما باید یک تحول اساسی و بزرگ در کل زندگی آن‎ها باشد. اما موقعیت‌های بسیار زیادی وجود دارد که یک تغییر کوچک می‌تواند تاثیر بزرگ و غیرمنتظره‌ای داشته باشد و این تغییر کوچک می‌تواند  در زندگی روزمره‌ی ما رخ دهد.

برای مثال اگر شما قصد دارید که فعالیت بدنی خود را افزایش دهید و زمان کافی برای نرمش کردن در طول روز را ندارید و هم‌چنین با اتوبوس به سرکار می‌روید، در هنگام بازگشت به منزل یک ایستگاه زودتر از همیشه از اتوبوس پیاده شوید و بقیه راه را تا منزل پیاده‌روی کنید. یا مثلا اگر در جایی، برای بالا رفتن، هم پله‌برقی و هم راه‌پله‌ی معمولی وجود دارد از راه‌پله‌ی معمولی استفاده کنید.

هم‌چنین برای داشتن تغذیه‌ی سالم نیز می‌توانید از تغییرات کوچک شروع کنید. مثلا به جای خوردن شیر یا ماست پرچرب از نوع کم‌چرب آن استفاده کنید،  یا در طول روز از مواد غذایی خام و یا پخته شده بیشتر از مواد غذایی سرخ شده استفاده کنید.

به یاد داشته باشید که لازم نیست تغییرات در زندگی بسیار بزرگ و چالش‌انگیز باشند. گاهی تغییرات بسیار کوچک و جزئی می‌تواند تاثیرات بسیار بزرگ و غافلگیر کننده‌ای داشته باشد.

لینک دانلود

درباره نویسنده

سهراب محتاط

دانشجوی مهندسی برق. برای ارتباط با من از تلگرام استفاده کنید: SohrabMohtat@

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*