درس دوم: چرا باید در آشپزخانه یک آینه قرار داد؟

به این چشم‌ها نگاه کنید.  شاید با دیدن آن‌ها کمی احساس خجالت به شما دست دهد! نگران نباشید! این احساس طبیعی است. تحقیقات روانشناسان در این رابطه نتایج جالبی را نشان می‌دهد. این تحقیقات بیان می‌کند که وجود این احساس شرم در انسان باعث می‌شود که فرد رفتار صادقانه‌تری داشته باشد و و درجات بالاتری از خودکنترلی را بروز دهد.

درس های کوتاه روانشناسی با پروفسور ریچارد وایزمن

درس اول: تغییرات کوچک پیامد های بزرگی دارد

در سال ۲۰۱۳ محققان دانشگاه نیوکسل دست به آزمایش جالبی زدند. آن‌ها در یک پارکینگ دوچرخه پوستری را نصب کردند که شامل تصویر یک جفت چشم (در حالتی تهدیدآمیز) و این پیام بود: “دوچرخه دزدها! ما مراقب شما هستیم.” پس از نصب این پوستر نتایج شگفت‌انگیزی به دست آمد. با وجود این این که قبل از نصب این پوستر دوربین مداربسته در محل موجود بود، پس از نصب پوستر مذکور میزان دزدی دوچرخه به میزان ۶۵% کاهش یافت!

روانشناسی با ریچارد وایزمن

نتایج به دست آمده از این آزمایش می‌تواند به شما در کاهش وزن کمک کند. برد بوشمن (Brad Bushman)، استاد روانشناسی دانشگاه اوهایو، کشف کرده است که وقتی شخصی خود را در آینه می‌بیند احساس مسئولیت بیشتری نسبت به اندام خود پیدا می‌کند، بنابراین تغذیه‌ی سالم‌تری خواهد داشت. پس اگر می‌خواهید راحت‌تر وزن کم کنید، آینه‎ای را در آشپزخانه‌ی خود قرار دهید. حتی بهتر است که یک آینه‌ی بزرگ را بر روی درب یخچال خود نصب کنید.

شما بازدیدکننده‌ی عزیز می‌توانید ویدیوی این درس با ترجمه‌ی اختصاصی تن‌لیست را در کانال ما مشاهده فرمایید.

لینک دانلود

درباره نویسنده

سهراب محتاط

دانشجوی مهندسی برق. برای ارتباط با من از تلگرام استفاده کنید: SohrabMohtat@

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*